A


Abel Barreto (Pinar del Río, 1977)

Adislen Reyes (La Habana, 1984)

Adriana Arronte (La Habana, 1980)

Alan Manuel González (La Habana, 1972)

Alberto Lago (Manzanillo, 1984)

Alejandro Campins (Manzanillo, 1981)

Alejandro García (La Habana, 1974)

Alejandro Figueredo (La Habana, 1991)

Alejandro Gómez Cangas (Villa Clara, 1986)

Alejandro Ulloa (La Habana, 1980)

Alex Hernández (La Habana, 1982)

Alfredo Sarabia (La Habana, 1986)

Alina Águila (La Habana, 1989)

Aliosky García (Cienfuegos, 1979)

Aluan Argüelles (La Habana, 1982)

Amanda Linares (La Habana, 1989)

Anddy Rodríguez (La Habana, 1982)

Ángel Bárzaga (Manzanillo, 1989)

Ángel Delgado (La Habana, 1966)

Ángel Ricardo Ricardo Ríos (Holguín, 1965)

Ariel Cabrera Montejo (Camagüey, 1982)

 

C


Camila García (La Habana, 1988)

Carlos Coronado (San Antonio de los Baños, 1988)

Carlos Quintana (La Habana, 1966)

Chuli Herrera (Camagüey, 1987)

 

D


Danuel Méndez (La Habana, 1989)

Darwin Estacio (Manzanillo, 1982)

David Beltrán (La Habana, 1978)

Dayron Gallardo (La Habana, 1986)

Dayron González (La Habana, 1982)

Dennis Izquierdo (Holguín, 1980)

Denys San Jorge (Bauta, 1984)

Duniesky Martín (Camagüey, 1983)

Duvier del Dago (Villa Clara, 1976)

 

E


Elizabet Cerviño (Manzanillo, 1986)

Elvis Céllez (Pinar del Río, 1972)

Ernesto Domecq (La Habana, 1988)

Ernesto García (La Habana, 1991)

Evelynn Álvarez (Cienfuegos, 1982)

 

F


Fernando Reyna (Granma, 1985)

Fernando Ruiz (La Habana, 1971)

Francisco Masó (La Habana, 1986)

 

G


Gabriel Sánchez (Cabaiguán, 1979)

Gabriela García (La Habana, 1991)

Gerardo Liranza (San Antonio de los Baños, 1987)

Glauber Ballestero (La Habana, 1977)

Glenda Salazar (Holguín, 1982)

Guibert Rosales (La Habana, 1979)

Gustavo del Valle (Cienfuegos, 1985)

 

H


Hander Lara (La Habana, 1984)

Hanoi Pérez (La Habana, 1976)

Harold Vázquez (Camagüey, 1974)

Héctor Trujillo (La Habana, 1982)

Heidi García (Pinar del Río, 1980)

 

I


Italo Expósito (La Habana, 1980)

Iván Perera (La Habana, 1993)

 

J


Jassiel Palenzuela (La Habana, 1989)

Jenny Brito (La Habana, 1980)

Jesús Hdez-Güero (La Habana, 1983)

Jorge Lavoy (La Habana, 1988)

Jorge Luis Bradshaw (Camagüey, 1988)

Jorge Luis Marrero (La Habana, 1970)

Jorge Juvenal Baró (La Habana, 1997)

Jorge Mata (La Habana, 1970)

Jorge Wellesley (La Habana, 1979)

José Ángel Vincench (Holguín, 1973)

José Eduardo Yaque (Manzanillo, 1985)

José Luis Lorenzo (Pinar del Río, 1976)

Juanma García (Caibarién, 1986)

Julio César Llópiz (La Habana, 1984)

Julio Figueroa Beltrán (La Habana, 1984)

 

K


Katerine de la Paz (Bayamo, 1986)

Katia Leyva (Holguín, 1982)

Kmilo Morales (Holguín, 1990)

 

L


Lancelot Alonso (La Habana, 1986)

Laura Carralero (Holguín, 1991)

Lázaro Saavedra Nande (La Habana, 1995)

Leandro Feal (La Habana, 1986)

Leo de la O (Bayamo, 1986)

Leonardo Gutiérrez (La Habana, 1973)

Lester Álvarez (Camagüey, 1984)

Leticia Morejón (La Habana, 1990)

Leticia Sánchez (Cabaiguán, 1985)

Liam Eylé Perdomo (Pinar del Río, 1981)

Linet Sánchez (Santa Clara, 1989)

Lisandra Ramírez (La Habana, 1986)

Lisyanet Rodríguez (Sancti Spíritus, 1989)

Luis Barbachano (La Habana, 1966)

Luis Enrique López-Chávez (Manzanillo, 1988)

Luis López del Castillo (Camagüey, 1976)

Luis Manuel Otero (La Habana, 1987)

Luis Miguel Rivero (Cienfuegos, 1990)

 

M


Maikel Domínguez (Holguín, 1986)

Maikel Sotomayor (Manzanillo, 1989)

Manuel Martínez Ojea (Las Tunas, 1968)

Marcel Molina (Cienfuegos, 1987)

Marco Arturo Herrera (La Habana, 1991)

Mari Claudia García (La Habana, 1989)

Marlon Portales (Pinar del Río, 1991)

Marlys Fuego (Las Tunas, 1988)

Maykel Linares (Caibairén, 1979)

Michel Chailloux (Holguín, 1983)

Michel Pérez ‘Pollo’ (Manzanillo, 1981)

Miguel Alejandro Machado (Artemisa, 1990)

 

N


Napoles Marty (Camagüey, 1982)

Nelson Jalil (Camagüey, 1984)

Néstor Siré (Camagüey, 1988)

Niels Reyes (Santa Clara, 1977)

Noel Morera (Matanzas, 1962)

 

O


Onay Rosquet (La Habana, 1987)

Orestes Hernández (Holguín, 1981)

Orlando Almanza (Las Tunas, 1989)

Osvaldo González (Camagüey, 1982)

Osy Milián (La Habana, 1992)

 

P


Pavel Acosta (Camagüey, 1975)

Pedro Luis Cuéllar (Cárdenas, 1994)

Pedro Vizcaíno (La Habana, 1966)

Plastic Guajiras: Amarilys González (Matanzas, 1977) Yailyn González (La Habana, 1982)

 

R


Rafael Villares (La Habana, 1989)

Ramón Williams (La Habana, 1969)

Ranfis Suárez (Pinar del Río, 1984)

Raunel González (Santa Clara, 1979)

Reinier Luaces (Remedios, 1988)

Reinier Nande (La Habana, 1979)

Renier Quer (La Habana, 1983)

Reynier Ferrer (La Habana, 1979)

Reynier Leyva Novo (La Habana, 1983)

Ricardo Miguel Hernández (La Habana, 1984)

Richard Somonte (La Habana, 1991)

Rigoberto Díaz (Ciego de Ávila, 1990)

Robin Pau (La Habana, 1997)

Rodney Batista (La Habana, 1988)

Roger Toledo (Camagüey, 1986)

Rosmery Sanabria (La Habana, 1992)

Rubén Fuentes (Matanzas, 1980)

Ruslán Torres (Holguín, 1976)

 

S


Samuel Riera (La Habana, 1978)

Sendero del Polen

Serones Art Group: Paolo García (Isla de la Juventud, 1987) Antonio Álvarez (La Habana, 1990)

 

V


Vladimir Llaguno (La Habana, 1963)

Vladimir Sagols (La Habana, 1975)

 

W


Wilber Aguilera (Camagüey, 1988)

William Pérez (Cienfuegos, 1965)

 

Y


Yanluis Bergareche (La Habana, 1978)

Yeremy Guerra (Manzanillo, 1984)

Yonlay Cabrera (La Habana, 1988)

Yornel Martínez (Manzanillo, 1981)

Yuniel Delgado (La Habana, 1984)

Yunier Figueredo LORA (Bayamo, 1984)

Yunior Acosta ‘Yimmy’ (Santa Clara, 1978)

Yuri Santana (San José de las Lajas, 1983)

© 2017 CdeCuba Magazine. Developed by HabanaWebs